Villada Tatil Nedir?

Kiralık Villada Tatil veya Villa Kiralama Nedir?

Tüm yıl yoğun bir tempoda çalışıp sürekli hayalini kurduğunuz, hakkında sürekli planlar yaptığınız, çıkarken heyecan ve mutluluk ile dolduğunuz, sonuna geldiğinizde bir sonrakini sabırsızca beklediğiniz, yılın tüm yorgunluğunu atıp dinlenerek aynı zamanda geride onlarca anı bırakarak eğlendiğiniz süreçtir tatil. Mükemmel bir tatilde en önemli kriter şüphesiz seyahat öncesi iyi bir plan yapılmasıdır. Bu plan kapsamında olan en önemli unsurların başındaysa hayalini kurduğunuz iyi bir konaklama noktası tercihi yapmanız gelir. Tamam ama iyi bir konaklamanın ne anlama geldiğini biliyor musunuz? Bu soruya verilecek onlarca yanıt olmakla beraber bireyin tercihlerine, pazara arz edilmiş olan tatil seçeneklerine ve tabi ki en önemli diğer bir kriter kişinin bütçesine cevap verebilen temiz bir yeri iyi bir konaklama alternatifi olarak tanımlayabiliriz. Tatilimizi geçirmek için konaklama yeri araştırırken birçoğumuzun aklına başta oteller ve pansiyonlar gelir. Fakat son yıllarda turizm sektöründe oldukça yükselişe geçen ve giderek trend olan bir tatil alternatifi de var ki yerli ve yabancı turistlerin çok ilgisini çekmekle beraber, gerek ekonomik, gerekse otellerde yaşanan kalabalık ve karmaşadan uzak  konforlu bir tatil yaşayabildikleri için çokça tercih edilmektedir. Adına Villada Tatil veya Villa Tatili dediğimiz bu konaklama tipi, meraklı gözlerden ve otellerde yaşanan gürültü ve kaostan uzak bir biçimde, muhteşem panoramik manzaralar eşliğinde, deniz, kum, güneş beraberinde tatilini geçirirken doyasıya özgürlük arayan gezginlere layıkıyla hizmet eden bir sektör haline dönüşmüştür.

Villa tatili  ya da diğer bir deyimle Kiralık Villada Tatil özellikle yaz sezonunda, klasik otel konaklaması ya da tatil köyü konaklamasına karşı kişilerin kendi evlerinin konfor ve rahatlığında sıkıcı otel programlarından uzak, özgürlük anlayışı içinde, doğayla iç içe özel havuzlarında dinlenerek, dinlendirici bir tatil yaşamaları için geliştirilmiş ve son yıllarda tüm dünyada trend olan bir tatil şeklidir.

Bu tatil biçimi kiralık bir villanın içerinde yer alan tüm eşya ve ekipmanları ile, özel yüzme havuzu ve bahçesi beraberinde genellikle haftalık kiralama hadlerinde yapılmaktadır. Villa tatilinde en önemli nokta kısıtlama olmaksızın, özgürce dinlenmeye ve eğlenmeye elverişli bir tatil biçimi olması ile birlikte, gizliliğe önem veren ve İslami kurallar çerçevesinde tatil yapmak isteyen muhafazakar ve mutaassıp aileler tarafından da oldukça talep görmesidir. Bu kapsamda villa kiralama avantajları arasında sıkıcı otel programlarına uyma zorunluluğunu bertaraf ederek, yemek ve eğlence aktivitelerinin saatlerini takip etme zorunluluğuna takılmadan bu hizmetler için uzayan sıralara girmeden, otel havuzu, restaurant, plaj gibi kalabalık alanlarda çocuklarıma bir şey mi olacak demeden, istenilen şekilde ve zamanda istenilen şeyi yapma ya da istenilen yemeği tam donanımlı mutfaklarda kolayca hazırlayıp, istenilen saatte yemeğini yiyebilme özgürlüğü ile rahat, konforlu ve dinlendirici bir tatil olanağına sahip olabilme yer almaktadır. Bunun gibi birçok avantajın tadını doyasıya çıkarır iken şüphesiz en önemli nokta, aile veya arkadaş grubuyla baş başa, özel havuzlu kiralık lüks villalar içerisinde elit bir tatil yapabilme imkanına sahip olabilmektir.

Yeni evli balayı çiftlerinden, ekranın ünlü isimlerine, Orta Doğu ve Arap ülkelerinden gelen turistlerden, Asya, Avrupa ve Amerikalı ziyaretçilere ve daha bir çoğuna muhteşem bir tatil deneyimi sunan kiralık villa tatilinde her tercihe, ekonomikten ultra lüks seçeneklere kadar her bütçeye, yaş grubuna ve yaşam tarzı ne olursa olsun her sosyal statüye cevap verebilecek türde kiralık villaları bulmak mümkün olabilmektedir. Tercihleri gereği merakla bekleyen gözlerden çok uzak, doğanın evinizi sarmaladığı bir yerde özel havuza girmek isteyen ve gizliliğe önem veren İslami kurallar ışığında rahatça tatilini geçirmek isteyen misafirlerimiz için  muhafazakar villa alternatifleri tam anlamıyla uyarken, tatilinde panoramik manzaralara sahip bir villada olmak isteyen misafirlerimize ise çevresi daha açık, deniz gören özel havuzlu kiralık villalar doğru bir konaklama seçimi olabilecektir. Üstelik gerek arkadaş grubunuzla gerekse ailenizle rahatça tatilinizi geçirebileceğiniz bu villa kiralama alternatifleri için konaklama yapacak kişi başına ödeyeceğiniz bedeller de otellere kıyasla çok daha ekonomik olabilecektir. Özellikle son yıllarda villa kiralama denildiğinde Türkiye’nin en çok tercih edilen merkezleri arasında, Kalkan Villa Kiralama ve Dalyan Villa Kiralama lokasyonları ön plana çıkmakla beraber, ülkemizin Bodrum, Marmaris, Fethiye gibi birçok popüler turizm merkezlerinde de her bütçeye uygun kiralık villa seçenekleri bulunmaktadır.

O zaman bizden söylemesi, siz değerli misafirlerimizden de konaklaması! Ve bu muhteşem tatil deneyimini dolu dolu yaşaması! Bu yaz sizleri de villada tatil yapan konuklarımız arasında görmek ve geniş bir yelpazede listelediğimiz, ekibimiz tarafından özenle seçilmiş kiralık villalarımızdan birinde ağırlamak isteriz. Aileniz, dostlarınız ve sevdiklerinizle mutlu bir tatil geçirmeniz dileklerimizle.