Şartname

Villa Kiralama Şartnamesi

 

 • Rezervasyon

Kiralamayı talep ettiğiniz tatil konutunun, konaklama tarihlerinize yönelik giriş ve çıkış tarihleriniz beraberinde gerekli ulaşım bilgileriniz alınarak, tarafımızdan ÖN REZERVASYON işlemleriniz tamamlanır. Ön rezervasyon işlemini takiben, yakın tarihlerdeki rezervasyonlar için 1 iş günü, uzak tarihlerdeki rezervasyonlar için en geç 3 iş günü içerisinde tatil konutu kiralama sözleşmenize ait ödenecek toplam tutarın %35 lik bölümünü kaparo ön ödemesi olarak, banka havalesi veya EFT, kredi kartı tek veya taksitli çekim şeklinde ya da Mail Order, Moneygram, Western Union transfer metodları ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ön ödemenize müteakip ön rezervasyonunuz, sistemimizde rezervasyona çevrilerek, konutun ilgili tarihlere yönelik günleri tarafınıza bloke edilecektir. Kalan ödemenizi en geç villa tesliminden 30 gün önce nakit veya yukarıda belirtilen ödeme yöntemleri ile gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Ön ödemenizin hesaplarımıza geçtiği andan en geç 24 saat içerisinde tarafımızdan yazılı olarak (e-mail veya faks yoluyla), konut tarih blokaj bildirimi ile REZERVASYON ONAY BİLGİLERİ gönderilecektir. Rezervasyon onay bilgileriniz kapsamında, tarafınızca ödenecek toplam tutar, yapılan ön ödeme tutarı, konuta giriş öncesi ödenecek kalan miktar ve belirtmiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda giriş çıkış tarihleriniz, konaklanacak konutun adı ve id numarası, tüm konum ve adres bilgileri, konaklayacak misafirlerin isim,soy isim, TC kimlik no bilgileri,  rezervasyonu gerçekleştiren kişi iletişim bilgileri, firmamızın iletişim ve konutunuza ulaşımınızda konuklarımıza eşlik edecek yetkilimize ait iletişim bilgileri bulunmaktadır.

Villa teslim aşamasında, villa içerisinde bulunan demirbaşların sayımı sözleşme ile yapılarak, ilanda belirtilen miktarda depozito alınır, çıkışınızda villada bulunan demirbaşların teslimi kiracı tarafından görevlimize yapılarak zarar gören herhangi bir demirbaş olmadığı taktirde depozitonuz tam olarak tarafınıza geri ödenir.

Supervillam.com villa kiralama portalımızda bulunan yazlık konutların büyük bölümünün kiralama işlemleri yalnız firmamız tarafından yapılmakta olup, bu konutlar dışında kalan yazlıklar, farklı acente ve firmalar tarafından da yapılabilmektedir. Bu nedenle, rezervasyonunuza yönelik ön ödemenizi internet sitemiz aracılığıyla kredi kartınız veya diğer ödeme kanalları ile yapmadan önce müsaitlik bilgilerinin tarafımızca teyidini almanız faydalı olacaktır.

 

 • Villaya Giriş-Çıkış Kuralları

Villaya Giriş Saati : 15:00 (öğleden sonra) – Villadan Çıkış Saati : 10:00 (sabah) olup, rezervasyon yaptığınız evimizin müsaitliğine göre ekstra ücret uygulanarak erken giriş veya geç çıkış olanağı sağlanabilmektedir. Haftalık villa kiralama süresi 7 gece konaklamayı kapsar. Villaya girişinizde konut teslimatı görevlilerimizce yapılmaktadır.

 

 • Havuz - Bahçe Bakım Temizlik Hizmetleri ve Kuralları

Portföyümüzde bulunan tatil evlerimizin bahçe - havuz bakım ve temizlik hizmetleri her sabah günün erken saatlerinde görevlilerimiz tarafından itinayla yapılmaktadır. Tatiliniz süresince kiralık villanızda oluşabilecek herhangi bir arızaya yönelik durumlarda tarafımıza belirtmenize müteakip ilgili onarım görevlilerimizce acilen çözüme ulaştırılacaktır.

Tüm kiralık villalar için ihtiyaç duyabileceğiniz temiz yedek çarşaflar ve yastıklar mevcut olup, villa genel temizliği girişinizden önce görevlilerimizce yapılır. Villaya giriş tarihiniz itibariyle ekstra temizlik ücreti karşılığında (konutun genişliğine göre 100TL – 200TL), belirlediğiniz günlerde veya hergün günlük temizlik hizmeti görevlilerimizce verilebilmektedir. Villa ve apartlarımızın bir haftadan daha uzun süre konaklayan misafirleri, talep etmeleri durumunda haftada 1 defaya mahsus olmak kaydıyla ücretsiz genel temizlik hizmetinden faydalanabileceklerdir. İlanlarımızda belirtilen haftalık (7 gece) konaklama ücretlerine aksi belirtilmedikçe, giriş öncesi temizlik hizmeti, bahçe ve havuz bakım hizmeti, elektrik,su,tüp-gaz kullanım bedelleri dahildir. Kdv dahil değildir. (Gayrimenkullere ait gelirler, ev sahiplerince her yılın sonunda beyan edilerek vergilendirilmekte olup, işletme kapsamında olmadıkları için fatura kesilememektedir. Bu sebeple KDV dahil değildir ibaresi bulunmaktadır. Şirketimizin tüm villa kiralama işlemlerine yönelik aracılık faturası kesilmektedir.

 

 • Misafir Sorumlulukları

Misafirlerimiz kiraladıkları tatil evinin tüm eşyalarını kullanım hakkına sahiptir.

 1. İlanda belirtilen tüm eşya, mobilya ve ekipmanları temiz ve dikkatli kullanacaklarını
 2. Herhangi bir hasar veya zarar olması durumunda firmamızı zaman kaybetmeksizin bilgilendireceklerini
 3. Villa çevresinde bulunan diğer tatil amaçlı ziyaretçilere ve komşulara karşı anlayışlı olacaklarını ve çevreyi rahatsız edebilecek davranış ve gürültüden sakınacaklarını
 4. Kanunen illegal sayılan silah, uyuşturucu madde, patlayıcı veya yangına sebep olabilecek maddeleri beraberinde bulundurmayacaklarını
 5. Kanunen ve devlet kuvvetlerince aranan kişileri ve kaçakları tatil villası içerisinde barındırmayacaklarını
 6. Konaklamaları süresince kiralanan villada hiçbir illegal faaliyet içerisinde bulunmayacaklarını
 7. Kiralık villa kiralama süresi içerisinde, konutta kendi kusurlarından dolayı oluşabilecek kazalar, zarar ve ziyanlar ve kendilerine eşlik veya refakat eden bireylerden her durumda sorumlu olduklarını

Yukarıda belirtilen tüm maddeleri peşinen kabul ederek rezervasyonlarını gerçekleştirip villaya giriş yapacaklardır.

Portalımızda belirtilen tüm kiralık tatil villaları için maksimum konaklama kişi sayısı açıklamalarında açıkça belirtilmiştir. Tatil evi kiralama süresince belirtilen, tarafımızca makbuz/belge ile onaylanan konuk sayısını geçmeyeceklerini peşinen kabul eden ve teyit eden konuklarımız, girişlerinde veya konaklama süre zarfında maksimum konaklama insan sayısını (bebekler ve çocuklar dahil) geçme durumunda şirketimizin kapasite fazlası kişilerin evden ayrılmasını isteyebileceğini veya belli oranda ekstra ücret talep edilebileceğini rezervasyon aşamasında peşinen kabul ve taahhüt ederler.

Ön rezervasyon adımında, misafirlerimizin beyanı doğrultusunda işlemler tarafımızdan yapılmakta olup, konuklarımız ön rezervasyon aşamasında verdikleri bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, rezervasyon sonrası oluşabilecek bilgi değişikliklerinde sorumluluğun tamamen kendilerinde olduğunu peşinen kabul ve taahhüt eder. Konuklarımızın verdikleri eksik veya yanlış bilgilerden kaynaklanabilecek sorunlarda şirketimiz kesinlikle sorumlu olmayacaktır.

 

 • Rezervasyon İptal ve İade Koşulları

Rezervasyon iptalleri yalnız yazılı bilgilendirme ile (email veya faks) gerçekleştirilebilmektedir. Telefon kanalıyla rezervasyon iptali rezervasyon güvenliği açısından yapılamamaktadır. Rezervasyon iptal talebi tarafımıza ulaştığı gün itibariyle geçerlilik kazanır.

Rezervasyon iptal ve iade şartları aşağıda belirtilen maddelerle konuklarımızın bilgisine sunulur:

 1. Villa giriş tarihine 30 takvim gününden fazla süre kalan iptallerde ödemesi yapılan ön ödeme (kaparo ödemesi) iade edilmez. Ödenecek kalan tutar müşteriden kesinlikle talep edilmez.
 2. Villa giriş tarihine 30 gün kala, kalan bakiye ödenmediği taktirde ödeme yapılmaması durumunda sistemimiz rezervasyonu otomatik olarak iptal etmekte olup, firmamızca ön ödeme (kaparo ödemesi) iade edilmez. Rezervasyon onayında belirtilen kalan tutar müşteriden kesinlikle talep edilmez.
 3. Herhangi bir nedenle Supervillam.com tarafından iptal edilen kiralık villa rezervasyonu (ödeme şartlarının konuklar tarafından yerine getirilmediği durumlar dışında oluşması halinde), durum en kısa sürede konuklarımıza bildirilerek portföyümüzde aynı tarihler için müsaitliği bulunan eşdeğer bir villa alternatifi sunulacaktır. Konuklarımızın onaylamaması durumunda veya mücbir sebepler kapsamına girmeyen durumlarda, tarafımızca tahsil edilen ödemeler konuklarımıza iade edilecektir. Yapılacak havale/EFT veya bankaların transfer işlemlerine yönelik talep ettikleri masraflar bu paradan ödenecektir.

 

Mücbir Sebepler : Supervillam.com mücbir sebepler kapsamına giren tüm durumlarda villa kiralama sözleşmesini tek taraflı olarak fesih edebilir. Tarafımızca engellenmesi mümkün olmayan tüm durumlar mücbir sebepler kapsamında değerlendirilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, kalkışma, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, karantina kararları,ulaşımda oluşabilecek teknik problemler, konut etrafında başlayan ve konuklarımızı rahatsız edebilecek inşaatlar, kamu kurumlarınca yapımına başlanan alt ve üstyapı çalışmaları, devlet mercilerinin bölgedeki yasaklamaları ile öngörülmesi ve engellenmesi mümkün olmayan, kontrolümüz dışında gelişen bütün olaylar mücbir sebepler olarak değelendirilmektedir.

Konuklarımızın kiralık villa rezervasyonlarına yönelik konut girişine en geç 30 takvim gününe kadar yapmaları gereken kalan bakiye ödemelerini zamanında yapmamaları halinde Supervillam.com ilgili rezervasyonu iptal ve sözleşmeyi fesih etme ve bu villa için başka/yeni rezervasyon yapma hakkını saklı tutar.

 

 • Kiralık Villa Standartları

Aksi villanın açıklamalarında belirtilmedikçe, portföyümüzde bulunan tüm kiralık villalar bağımsız, müstakil özel havuza sahip  ve bahçelidir.

Mutfak Ekipmanları : Buzdolabı, bulaşık makinası, fırın, ocak, su ısıtıcısı, en az konaklayacak kişi sayısına eşit olacak şekilde  yiyecek ve içecek takımı.

Salon Ekipmanları : Televizyon, uydu alıcısı, klima A/C

Yatak Odası Ekipmanları : Çarşaf ve yastık takımları ile yedekleri, elbise dolabı, klima A/C

Diğer Eşya ve Ekipmanlar : Çamaşır makinası, elektrik süpürgesi, ütü ve ütü masası, yemek masası-sandalyesi ve oturma grubu, saç kurutma makinesı, havuz şezlongları, güneş şemsiyesi, barbekü malzemesi (mangal).