Recently Visitedicon
   iconMy Reservations
   icon
   Working hours09:00 - 20:00
   icon
   HELP / SUPPORT+90 252 622 03 03+90 532 622 29 89
   Kayaköy
   Kayaköy
   22.03.2022 10:55:00

   Kayaköy

   Kayaköy, Muğla’nın Fethiye ilçesinde bulunan tarihi dokusuyla dikkatleri üzerine çeken eski bir antik kenttir.Kuruluşu 11. yüzyıla dayandırılan Kayaköy, Antik Likya Uygarlığı’nın Karmylassos kenti üzerinde kurulmuştur. Bölgede 19. yüzyıla kadar Rumlar yaşamış olup aktif olarak ticaretle uğraşmışlardır. Kayaköy Rumca’da ’’Levissi’’ olarak geçmektedir. Lozan Antlaşması’nda nüfus mübadelesiyle ilgili madde uyarınca bölgedeki Rumlar Yunanistan’a göç etmiş olup bu bölgeye de Türkler yerleşmiş ancak zirai zorluklar ve çevreye uyum sağlayamama gibi sebeplerden ötürü bölgeden göç etmişlerdir. Nüfus mübadelesinden sonra boş kalan köy 1957 yılında gerçekleşen Fethiye depreminde büyük zarar görmüştür. Depremden sonra kilise, şapeller ve 40 ev ayakta kalmıştır. Konum olarak Kayaköy Fethiye Hisarönü’ne 5 kilometre, Fethiye merkeze ise 12 kilometre uzaklıktadır.

    

   Kayaköy, bünyesinde bulundurduğu tarihi dokusu, farklı mimarisi ile dikkat çeken önemli turistik bir merkezdir. Turistik alanda oldukça önemli bir yere sahip olan Kayaköy’de bölgenin tutkunu olan ziyaretçilerimize özel çok sayıda her zevke ve isteğe uygun şekilde tatil villaları mevcut bulunmaktadır.Villaların sayfalarının herbirinde villaya ait detaylı nitel-nicel özelliklerin yanı sıra; restoran, market, havaalanı,toplu taşıma, denize olan uzaklığın yer aldığı mesafe cetvelleri de bulunmaktadır.

    

   Kayaköy Bölgesi, orman ve dağ manzarası eşliğinde bol oksijenli bir tatil yapmak isteyen misafirlerimiz için ideal bölge seçeneklerimizden birisidir. Aktivite alanından gelişmiş olan bölgede tekne turları ile geziler, yamaç paraşütü, doğa yürüyüşü, jip safari, kültürel geziler, foto safari, dalış ve su sporları yapılan aktiviteler arasındadır.

   Share Now
   WhatsApp Support!
   CALL
   iconWHATSAPP
   icon
   ×Customer Representatives
   XCREATE A RESERVATION
   Dates Available
   Entry Date:Release Date:
   • Your Stay0 Day
   • Cleaning Fee0.000 ₺
   • Electricity Fee0.000 ₺
   • Pre-Payment0.000 ₺
   • To Do At Entrance0.000 ₺
   • Total0.000 ₺
   ELIGIBILITY SCHEDULE
   Available
   Full
   Pending Payment
   Entry-Exit